Preobrazhenjë (serbisht: Преображење/Preobraženje) është fshat në komunën e Vranjës, Serbi.

Preobrazhenjë
Преображење
Fshat
Vendndodhja
Preobrazhenjë is located in Serbia
Preobrazhenjë
Preobrazhenjë

Koordinatat: 42°27′52″V 21°56′10″L / 42.46444°V 21.93611°L / 42.46444; 21.93611

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Pçinjë
Komuna Vranjë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 568 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 27′ 52″ Veri

21° 56′ 10″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto