Drenoc (serbisht: Дреновац/Drenovac) është fshat në komunën e Vranjës, Serbi.

Drenoc
Дреновац
Fshat
Vendndodhja
Drenoc is located in Serbia
Drenoc
Drenoc

Koordinatat: 42°38′42″V 21°52′38″L / 42.64500°V 21.87722°L / 42.64500; 21.87722

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Pçinjë
Komuna Vranjë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 1020 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 38′ 42″ Veri

21° 52′ 38″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto