Pavlloc (serbisht: Павловац/Pavlovac) është fshat në komunën e Vranjës, Serbi.

Pavlloc
Павловац
Fshat
Vendndodhja
Pavlloc is located in Serbia
Pavlloc
Pavlloc

Koordinatat: 42°29′46″V 21°51′30″L / 42.49611°V 21.85833°L / 42.49611; 21.85833

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Pçinjë
Komuna Vranjë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 372 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 29′ 46″ Veri

21° 51′ 30″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto