Dumnicë (serbisht: Дубница/Dubnica) është fshat në komunën e Vranjës, Serbi.

Dumnicë
Дубница
Fshat
Vendndodhja
Dumnicë is located in Serbia
Dumnicë
Dumnicë

Koordinatat: 42°32′2″V 21°50′54″L / 42.53389°V 21.84833°L / 42.53389; 21.84833

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Pçinjë
Komuna Vranjë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 32′ 2″ Veri

21° 50′ 54″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto