Dobranjcë (serbisht: Добрејанце/Dobrejance) është fshat në komunën e Vranjës, Serbi.

Dobranjcë
Добрејанце
Fshat
Vendndodhja
Dobranjcë is located in Serbia
Dobranjcë
Dobranjcë

Koordinatat: 42°39′46″V 21°52′19″L / 42.66278°V 21.87194°L / 42.66278; 21.87194

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Pçinjë
Komuna Vranjë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 39′ 46″ Veri

21° 52′ 19″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto