Suvidoll (serbisht: Суви Дол/Suvi Dol) është fshat në komunën e Vranjës, Serbi.

Suvidoll
Суви Дол
Fshat
Vendndodhja
Suvidoll is located in Serbia
Suvidoll
Suvidoll

Koordinatat: 42°33′9″V 21°55′55″L / 42.55250°V 21.93194°L / 42.55250; 21.93194

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Pçinjë
Komuna Vranjë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 359 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 33′ 9″ Veri

21° 55′ 55″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto