Ush (serbisht: Ушевце/Uševce) është fshat në komunën e Vranjës, Serbi.

Ush
Ушевце
Fshat
Vendndodhja
Ush is located in Serbia
Ush
Ush

Koordinatat: 42°40′32″V 21°52′59″L / 42.67556°V 21.88306°L / 42.67556; 21.88306

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Pçinjë
Komuna Vranjë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 40′ 32″ Veri

21° 52′ 59″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto