Zllatokop (serbisht: Златокоп/Zlatokop) është fshat në komunën e Vranjës, Serbi.

Zllatokop
Златокоп
Fshat
Vendndodhja
Zllatokop is located in Serbia
Zllatokop
Zllatokop

Koordinatat: 42°31′0″V 21°55′28″L / 42.51667°V 21.92444°L / 42.51667; 21.92444

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Pçinjë
Komuna Vranjë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 31′ 0″ Veri

21° 55′ 28″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto