Zhapskë e Poshtme (serbisht: Доње Жапско/Donje Žapsko) është fshat në komunën e Vranjës, Serbi.

Zhapskë e Poshtme
Доње Жапско
Fshat
Vendndodhja
Zhapskë e Poshtme is located in Serbia
Zhapskë e Poshtme
Zhapskë e Poshtme

Koordinatat: 42°27′32″V 21°53′58″L / 42.45889°V 21.89944°L / 42.45889; 21.89944

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Pçinjë
Komuna Vranjë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 521 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 27′ 32″ Veri

21° 53′ 58″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto