Milivojcë (serbisht: Миливојце/Milivojce) është fshat në komunën e Vranjës, Serbi.

Milivojcë
Миливојце
Fshat
Vendndodhja
Milivojcë is located in Serbia
Milivojcë
Milivojcë

Koordinatat: 42°32′1″V 21°49′31″L / 42.53361°V 21.82528°L / 42.53361; 21.82528

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Pçinjë
Komuna Vranjë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 32′ 1″ Veri

21° 49′ 31″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto