Maçkoc (serbisht: Мечковац/Mečkovac) është fshat në komunën e Vranjës, Serbi.

Maçkoc
Мечковац
Fshat
Vendndodhja
Maçkoc is located in Serbia
Maçkoc
Maçkoc

Koordinatat: 42°34′34″V 21°55′47″L / 42.57611°V 21.92972°L / 42.57611; 21.92972

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Pçinjë
Komuna Vranjë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 34′ 34″ Veri

21° 55′ 47″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto