Nerodoc i Epërm (serbisht: Горњи Нерадовац/Gornji Neradovac) është fshat në komunën e Vranjës, Serbi.

Nerodoc i Epërm
Горњи Нерадовац
Fshat
Vendndodhja
Nerodoc i Epërm is located in Serbia
Nerodoc i Epërm
Nerodoc i Epërm

Koordinatat: 42°30′51″V 21°52′22″L / 42.51417°V 21.87278°L / 42.51417; 21.87278

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Pçinjë
Komuna Vranjë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 372 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 30′ 51″ Veri

21° 52′ 22″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto