Nerodoc i Poshtëm (serbisht: Доњи Нерадовац/Donji Neradovac) është fshat në komunën e Vranjës, Serbi.

Nerodoc i Poshtëm
Доњи Нерадовац
Fshat
Vendndodhja
Nerodoc i Poshtëm is located in Serbia
Nerodoc i Poshtëm
Nerodoc i Poshtëm

Koordinatat: 42°30′28″V 21°52′46″L / 42.50778°V 21.87944°L / 42.50778; 21.87944

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Pçinjë
Komuna Vranjë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 370 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 30′ 28″ Veri

21° 52′ 46″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto