Dupulevë (serbisht: Дупељево/Dupeljevo) është fshat në komunën e Vranjës, Serbi.

Dupulevë
Дупељево
Fshat
Vendndodhja
Dupulevë is located in Serbia
Dupulevë
Dupulevë

Koordinatat: 42°44′17″V 21°47′32″L / 42.73806°V 21.79222°L / 42.73806; 21.79222

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Pçinjë
Komuna Vranjë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 44′ 17″ Veri

21° 47′ 32″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto