Leshkoshiqi

fshat në Kosovë
(Përcjellë nga Lajthishta)

Leshkoshiq është një vendbanim në komunën e Kastriotit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Lajthisht.

Leshkoshiq
Lajthisht
Fshat

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto