Koordinatat: 42°22′V 20°32′L / 42.37°V 20.54°L / 42.37; 20.54

Poklek është një vendbanim në komunën e Drenasit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Plojë.

Poklek
Plojë
Fshat
Vendndodhja
Poklek is located in Kosova
Poklek
Poklek
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Drenas
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Drenicë
Lartësia 626 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 37′ 21″ Veri

20° 54′ 47″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto