Pakleku

fshat në Kosovë
(Përcjellë nga Pokleku)

Coordinates: 42°22′N 20°32′E / 42.37°N 20.54°E / 42.37; 20.54

Paklek është një vendbanim në komunën e Drenasit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Plojë.

Paklek
Plojë
Fshat

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto