Baballoqi

fshat në Kosovë

Baballoq është një vendbanim në komunën e Deçan, Kosovë.

Baballoq
Fshat
Vendndodhja
Baballoq is located in Kosova
Baballoq
Baballoq
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Deçan
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 29′ 10″ Veri

20° 20′ 56″ Lindje

Popullsia 1598 banorë (2011)

Lidhje të jashtmeRedakto