Hulaj është një vendbanim në komunën e Deçan, Kosovë.

Hulaj
Fshat
Vendndodhja
Hulaj is located in Kosova
Hulaj
Hulaj
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Deçan
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 32′ 9″ Veri

20° 15′ 48″ Lindje

Popullsia 158 banorë (2011)

Lidhje të jashtmeRedakto