Duboviku

fshat të Kosovë

Dubovik është një vendbanim në komunën e Deçan, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Burrëmadh.

Dubovik
Burrëmadh
Fshat
Vendndodhja
Dubovik is located in Kosova
Dubovik
Dubovik
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Deçan
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 519 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 34′ 25″ Veri

20° 20′ 12″ Lindje

Popullsia 1060 banorë (2011)

Lidhje të jashtmeRedakto