Gllogjani (Deçan)

fshat në Kosovë

Gllogjan është një vendbanim në komunën e Deçan, Kosovë.

Gllogjan
Fshat
Vendndodhja
Gllogjan is located in Kosova
Gllogjan
Gllogjan
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Deçan
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 30′ 26″ Veri

20° 21′ 46″ Lindje

Popullsia 984 banorë (2011)

Lidhje të jashtmeRedakto