Prekolluku

fshat në Kosovë

Prekolluk është një vendbanim në komunën e Deçan, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Preklukaj.

Prekolluk
Preklukaj
Fshat
Vendndodhja
Prekolluk is located in Kosova
Prekolluk
Prekolluk
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Deçan
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 30′ 28″ Veri

20° 20′ 21″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto