Papiq është një vendbanim në komunën e Deçan, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Papaj.

Papiq
Papaj
Fshat
Vendndodhja
Papiq is located in Kosova
Papiq
Papiq
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Deçan
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 512 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 33′ 20″ Veri

20° 20′ 39″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto