Ratishi i Epërm

fshat në Kosovë

Ratish i Epërm është një vendbanim në komunën e Deçan, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Qëndresë e Epërme.

Ratish i Epërm
Qëndresë e Epërme
Fshat
Vendndodhja
Ratish i Epërm is located in Kosova
Ratish i Epërm
Ratish i Epërm
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Deçan
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Dushkajë
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 31′ 30″ Veri

20° 22′ 14″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto