Isniq është një vendbanim në komunën e Deçanit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Isnik.

Isniq
Isnik
Fshat
Vendndodhja
Isniq is located in Kosova
Isniq
Isniq
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Deçan
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 564 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 33′ 27″ Veri

20° 18′ 10″ Lindje

Popullsia 3871 banorë (2011)


Lidhje të jashtmeRedakto