Dashinoci

fshat të Kosovë

Dashinoc është një vendbanim në komunën e Deçan, Kosovë.

Dashinoc
Fshat
Vendndodhja
Dashinoc is located in Kosova
Dashinoc
Dashinoc
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Deçan
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Dushkajë
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 32′ 10″ Veri

20° 23′ 53″ Lindje

Popullsia 299 banorë (2011)

DemografiaRedakto

Simbas regjistrimit të popullsisë 2011, fshati paska 299 banorë. Të gjithë (100 %) u deklaruan si shqiptarë.[1]

BurimetRedakto

  1. ^ Ethnic composition of Kosovo 2011. Shqyrtuar: 26 mars 2019.

Lidhje të jashtmeRedakto