Irzniqi

fshat në Kosovë

Irzniq është një vendbanim në komunën e Deçan, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Rrezar.

Irzniq
Rrezar
Fshat
Vendndodhja
Irzniq is located in Kosova
Irzniq
Irzniq
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Deçan
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 519 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 31′ 12″ Veri

20° 20′ 50″ Lindje

Popullsia 1739 banorë (2011)

Lidhje të jashtmeRedakto