Belle është një vendbanim në komunën e Deçan, Kosovë.

Belle
Fshat
Vendndodhja
Belle is located in Kosova
Belle
Belle
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Deçan
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 1276 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 34′ 36″ Veri

20° 12′ 38″ Lindje

Popullsia 8 banorë (2011)

Lidhje të jashtmeRedakto