Shaptej është një vendbanim në komunën e Deçan, Kosovë.

Shaptej
Fshat
Vendndodhja
Shaptej is located in Kosova
Shaptej
Shaptej
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Deçan
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 29′ 55″ Veri

20° 22′ 44″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto