Prapaqan është një vendbanim në komunën e Deçan, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Prapaçan.

Prapaqan
Prapaçan
Fshat
Vendndodhja
Prapaqan is located in Kosova
Prapaqan
Prapaqan
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Deçan
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 525 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 33′ 10″ Veri

20° 19′ 52″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto