Maznik është një vendbanim në komunën e Deçan, Kosovë.

Maznik
Fshat
Vendndodhja
Maznik is located in Kosova
Maznik
Maznik
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Deçan
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Dushkajë
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 32′ 36″ Veri

20° 26′ 59″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto