Bogdë, (maqedonisht: Богдево) ёshtё fshat nё komunën e Mavrovës dhe Radostushës, Maqedoni.

Bogdë
Богдево
Fshat
Popullsia
 • Gjithsej5


Demografia

Redakto

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 5 banorë Shqiptarë.Lidhje të jashtme

Redakto