Nivisht, (maqedonisht: Нивиште/Nivište) ёshtё fshat nё komunën e Mavrovës dhe Radostushës, Maqedoni.

Nivisht
Нивиште
Fshat
Popullsia
 • Gjithsej7


Demografia

Redakto

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 7 banorë Shqiptarë.Lidhje të jashtme

Redakto