Tanushaj

fshat në Kumanovë, Maqedoni

Tanushaj, (maqedonisht: Тануше/Tanuše) ёshtё fshat nё komunën e Mavrovës dhe Radostushës, Maqedoni.

Tanushaj
Тануше
Fshat
Popullsia
 • Gjithsej16


Demografia

Redakto

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 16 banorë Shqiptarë.Lidhje të jashtme

Redakto