Sencë, (maqedonisht: Сенце/Sence) ёshtё fshat nё komunën e Mavrovës dhe Radostushës, Maqedoni.

Sencë
Сенце
Fshat
Popullsia
 • Gjithsej21


Demografia

Redakto

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 21 banorë nga të cilët 15 ishin Shqiptarë, 5 Shqiptarë Ortodokse dhe 1 Boshnjak.Lidhje të jashtme

Redakto