Niçpur, (maqedonisht: Ничпур/Ničpur) ёshtё fshat nё komunën e Mavrovës dhe Radostushës, Maqedoni.

Niçpur
Ничпур
Fshat
Popullsia
 • Gjithsej13


Demografia

Redakto

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 13 banorë nga të cilët 12 ishin Shqiptarë dhe 1 Shqiptar Ortodokse.Lidhje të jashtme

Redakto