Krakarnicë, (maqedonisht: Кракорница/Krakornica) ёshtё fshat nё komunën e Mavrovës dhe Radostushës, Maqedoni.

Krakarnicë
Кракорница
Fshat
Popullsia
 • Gjithsej15


Demografia

Redakto

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 15 banorë Shqiptarë Ortodokse.Lidhje të jashtme

Redakto