Duf, (maqedonisht: Дуф/Duf) ёshtё fshat nё komunën e Mavrovës dhe Radostushës, Maqedoni.

Duf
Дуф
Fshat


Demografia

Redakto

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 39 banorë nga të cilët 37 ishin Shqiptarë dhe 2 Shqiptarë Ortodokse.Lidhje të jashtme

Redakto