Vallkavi, (maqedonisht: Волковија/Volkovija) ёshtё fshat nё komunën e Mavrovës dhe Radostushës, Maqedoni.

Vallkavi
Волковија
Fshat
Popullsia
 • Gjithsej89


Demografia

Redakto

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 89 banorë nga të cilët 80 ishin Shqiptarë dhe 9 Shqiptarë Ortodokse.Lidhje të jashtme

Redakto