Orqushë, (maqedonisht: Орќуше/Orḱuše) ёshtё fshat nё komunën e Mavrovës dhe Radostushës, Maqedoni.

Orqushë
Орќуше
Fshat
Popullsia
 • Gjithsej15


Demografia

Redakto

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002 fshati kishte 15 banorë shqiptarë.Lidhje të jashtme

Redakto