42°23′N 21°21′E / 42.38°N 21.35°E / 42.38; 21.35

Bratilloc
Fshat

Bratilloc është një vendbanim në komunën e Dardanës, Kosovë. Vendasit e quajnë fshatin Bretulloc.[1]

Referime

Redakto
  1. ^ Sadiku, Sinan. "Shtrirja hapësinore e Gallapit në komunën e Dardanës dhe emërtimi i vendbanimeve". Zemra Shqiptare. Marrë më 3 shkurt 2018. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme

Redakto