Strezoci (Dardanë)

fshat në Kosovë

Strezoc është një vendbanim në komunën e Dardanës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Gurabardh.

Strezoc
Gurabardh
Fshat
Vendndodhja
Strezoc is located in Kosova
Strezoc
Strezoc
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Dardanë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Gallap
Lartësia 551 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 38′ 51″ Veri

21° 30′ 15″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto