Poliçkë është një vendbanim në komunën e Dardanës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Bunjak dhe Fushmal. Fshati gjendet në malet e Gollakut.

Poliçkë
Fushmal
Fshat
noform
Vendndodhja
Poliçkë is located in Kosova
Poliçkë
Poliçkë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Dardanë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Gallap
Lartësia 775 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 39′ 1″ Veri

21° 40′ 59″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Kadri Zeka - dëshmori i kombit.

Lidhje të jashtmeRedakto