Coordinates: 42°23′N 21°23′E / 42.39°N 21.38°E / 42.39; 21.38

Lisockë është një vendbanim në komunën e Dardanës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Lisor dhe Lisnajë.

Lisockë
Lisnajë
Fshat

Lidhje të jashtmeRedakto