Vaganesh është një vendbanim në komunën e Dardanës, Kosovë.

Vaganesh
Fshat
Vendndodhja
Vaganesh is located in Kosova
Vaganesh
Vaganesh
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Dardanë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Gallap
Lartësia 607 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 40′ 20″ Veri

21° 30′ 17″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto