Sedllarë është një vendbanim në komunën e Dardanës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Shalëzë dhe Satllarë.

Sedllarë
Satllarë
Fshat
Lartësia më e lartë
1.040 m (3,410 ft)
Popullsia
 • 
2.011


Demografia Redakto

Mbiemrat e popullatës janë: Spahiu, Toska, KorbiReferime Redakto

Lidhje të jashtme Redakto