42°21′N 21°19′E / 42.35°N 21.32°E / 42.35; 21.32

Gogolloc
Gugolloc
Fshat

Gogolloc është një vendbanim në komunën e Dardanës, Kosovë. Vendasit e quajnë fshatin Gugulloc.[1] Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Gugullan dhe Gugolloc.

  1. ^ Sadiku, Sinan. "Shtrirja hapësinore e Gallapit në komunën e Dardanës dhe emërtimi i vendbanimeve". Zemra Shqiptare. Marrë më 3 shkurt 2018. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme Redakto