Koordinatat: 42°23′V 21°17′L / 42.38°V 21.29°L / 42.38; 21.29

Leshtar është një vendbanim në komunën e Dardanës, Kosovë.

Leshtar
Fshat
Vendndodhja
Leshtar is located in Kosova
Leshtar
Leshtar
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Dardanë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Gallap
Lartësia 586 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 38′ 45″ Veri

21° 29′ 12″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto