Ruboc është një vendbanim në komunën e Dardanës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Lugas dhe Lugajë.

Ruboc
Lugajë
Fshat
Vendndodhja
Ruboc is located in Kosova
Ruboc
Ruboc
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Dardanë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Gallap
Lartësia 550 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Prefiksi -
Targa 06 RKS
Koordinatat 42° 34′ 22″ Veri

21° 32′ 57″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto