Rastavica

fshat në Kosovë
(Përcjellë nga Rastavicë)

Rastavicë është një vendbanim në komunën e Deçan, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Rosisht dhe Blinisht.

Rastavicë
Blinisht
Fshat
Vendndodhja
Rastavicë is located in Kosova
Rastavicë
Rastavicë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Deçan
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 29′ 39″ Veri

20° 19′ 40″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto