Bostani (Artanë)

fshat në Kosovë

Bostan është një vendbanim në komunën e Artanës, Kosovë.

Bostan
Fshat
Vendndodhja
Bostan is located in Kosova
Bostan
Bostan
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Artanë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 847 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 36′ 6″ Veri

21° 25′ 35″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto